Sekce pěstitelů sukulentů - diskuzní fórum

"Kde vůle neschází, cesta se nachází..." aneb podělme se o své zkušenosti, nápady, stesky i radosti v diskuzích, věnovaných všemožným sukulentům.
Právě je stř 21. srp 2019 17:38:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Akce rostlin 2013 - ano či ne?
PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 16:23:23 
Administrátor

Jelikož nepanuje jednotný názor na pokračování Akce rostlin i v letošním roce, rozhodl jsem se vytvořit tuto anketu.

Z principu Akce rostlin vyplývá i její největší slabina. Delší doba mezi odesláním objednávek jednotlivým dodavatelům a tím, kdy objednávající dostane konkrétní rostlinu do ruky. Z toho pak plynou i někdy negativní reakce na kvalitu dodaných rostlin.
Jde o to, zda je akce stále přínosem nebo spíše negativní reklamou.

Připojte v diskuzi pod anketou, prosím, i své názory.

Předmět příspěvku: Re: Akce semen 2013 - ano či ne?
PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 21:29:45 

Hlasovala jsem NE, protože já prostě ty kytky potřebuji vidět na vlastní oči. Myslím, že je to jako s holkama - někomu se líbí blondýny a někomu brunety, někomu velká kytka a někomu prcek ... Pro mě tenhle způsob získání kytek zkrátka není ten pravý.

PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 22:53:27 

Osobně nemám dobrou zkušenost s objednanými rostlinami. Několik se jich asi po týdnu vysílením odebralo do sukulentářského nebe. Pokud by nebyl jiný způsob, jak se k rostlinám dostat, asi by měla tato akce i přes své nevýhody smysl. Ale jelikož je dost akcí, kde si lze osobně rostliny zakoupit, tak jsem také hlasoval NE.

PříspěvekNapsal: úte 29. led 2013 12:28:39 
Moderátor

U mě je to NE taky tak 70 na 30%. Je velmi obtížné konkurovat profesionálním obchodníkům se sukulenty, kde jsou kytky ve skvělé kondici, optimálně připravené na transport a dobře zabalené. Navíc je doba doručení 1-3 dny. Takže na velké rozvíjení této aktivity v našem spolku to není. Přesto si dokážu představit spokojeného zákazníka Akce rostlin SPS, kterému zrušením této akce připravíme zklamání.
Podle mne by mohla tato akce existovat dál například za předpokladu posílání jen tvrdých a odolných kytek, kterým to neublíží a za podmínky výrazného zkrácení doby transportu.
Další varianta této akce, pokud by se SPS rozhodlo ji v této podobě zrušit, je možnost nahradit ji nějakou burzou přebytků, kdy by se zveřejnila společná nabídka přebytků s tím, že by se objednávalo přímo u jednotlivých dodavatelů. Má to své mínusy ale hlavně plusy.

PříspěvekNapsal: úte 29. led 2013 17:16:36 

To mě mrzí,že se zvažuje zrušení akce rostliny 2013,mám s ní velmi dobré zkušenosti.Přimlouvám se za pokračování.

PříspěvekNapsal: úte 29. led 2013 18:30:48 

Myslím,že hlasování je nesmysl. Kdo nechce,kytky si neobjedná. Kdo chce si objednat nebude moci,protože mu to nadpoloviční většina neumožní? Netahejte do obchodu demokracii. Přijdete do krámu a většina zákazníků odhlasuje,že se nakupovat nebude? Stačí,že na zboží je varování,že cesta k odběrateli je dlouhá. Pamatuju dobu,kdy za mě jiní rozhodovali,které zboží se smí prodávat. Asi jste tu dobu nezažili,nebo máte krátkou paměť,jako s tím bývalým předsedou vlády...

PříspěvekNapsal: úte 29. led 2013 18:45:29 

Pokud má někdo z organizátorů "vnitřní sílu" tuto neziskovou akci s nadšením jemu vlastním dále provozovat, pak je to určitě ku prospěchu věci. Rozšíření možnosti nákupu rostlin od pěstitelů, kteří třeba ne všude prodávají (od Aše po Košice) nebo ne všude prodávat chtějí (Chrudim) pro běžné odběratele MÁ SMYSL, takže dávám ANO. Viz výše, jen je třeba odběratele upozornit, že dodací lhůta je delší, resp. rostliny od dodavatelů v co nejkratším termínu získat a obratem přeposlat dále ...

Předmět příspěvku: Re: Akce rostlin 2013 - ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 29. led 2013 20:41:41 

Kdyby byla v hlasování možnost: Je mi to jedno, asi by to v mém případě byla správnější volba než NE, protože akci rostlin nevyužívám a ani to v budoucnu nemám v úmyslu. A pokud je někdo ochoten ji uspořádat, proč ne. Myšlenka Oniona se mi zdá dobrá - uspořádat burzu přebytků s přímým kontaktem mezi dodavatelem a zájemcem.

PříspěvekNapsal: úte 29. led 2013 22:41:47 
Administrátor

Jenže ta burza má podstatnou vadu. Když si objednám tři rostliny od tří dodavatelů, zaplatím troje poštovné. To bude, myslím, málokdo akceptovat.
Princip Akce rostlin je bezvadně vymyšlený, jen prostě a bezpodmínečně musí na sebe navazovat jednotlivé kroky distribuce tak, aby rostliny dorazily k objednávajícímu v co nejkratší době.
Dodavatelé musí své rostliny poslat naprosto synchronizovaně, řekněme během 2-3 dnů, aby se na nikoho nemuselo čekat a distributor mohl obratem poslat rostliny dál.

Jinak anketu bych nechal doběhnout do konce, ono nejde ani tak o to hlasování jako spíše o diskuzi k němu.
Já osobně jsem pro pokračování, bylo by mi líto, kdyby akce s takovou tradicí skončila, i když ne zrovna každý rok objednávám.

PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 19:27:08 

ota píše:
Myslím,že hlasování je nesmysl. Kdo nechce,kytky si neobjedná. Kdo chce si objednat nebude moci,protože mu to nadpoloviční většina neumožní? Netahejte do obchodu demokracii. Přijdete do krámu a většina zákazníků odhlasuje,že se nakupovat nebude? Stačí,že na zboží je varování,že cesta k odběrateli je dlouhá. Pamatuju dobu,kdy za mě jiní rozhodovali,které zboží se smí prodávat. Asi jste tu dobu nezažili,nebo máte krátkou paměť,jako s tím bývalým předsedou vlády...

Lépe bych to nenapsala.Jsem pro posílání ,kdo nechce neobjedná !

PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 23:44:30 

Já jakožto pěstitel amatér jsem pro to aby akce rostlin pokračovala, vždy jsem rostliny dostal v pořádku a doteď se těším z jejich krásy :)

PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 17:43:52 

Dobrý den,
i já si myslím,že by se akce rostlin rušit neměla.Ti co se nechtějí zúčastnit nikdo je přece nenutí.Já jsem si v posledních letech často objednával několik(myslím si že to v každé akci bylo více jak 10 ks)rostlin a nikdy se mi nestalo,že by mi z důvodu přepravy nějaká rostlina zašla.Takže jsem jasně pro zachování této akce.Na závěr ještě patří poděkovat distributorovi za jeho přístup k celé akci.

PříspěvekNapsal: pát 01. úno 2013 23:48:24 

Dal jsem ANO.Myslím že si každý může vybrat rostliny které vydrží týden bez zálivky.Každopádně takové objednávání má svoje kouzlo.Ne každý člověk má kousek od domu pěstírnu sukulentů.Navíc můžete přijít k rostlině kterou na výstavě neseženete.

PříspěvekNapsal: sob 02. úno 2013 18:25:57 
Administrátor

Bylo rozhodnuto v akci pokračovat, takže jsem anketu vypnul. Díky všem za ohlasy.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]