Sekce pěstitelů sukulentů - diskuzní fórum

"Kde vůle neschází, cesta se nachází..." aneb podělme se o své zkušenosti, nápady, stesky i radosti v diskuzích, věnovaných všemožným sukulentům.
Právě je pát 13. pro 2019 6:38:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Databáze členů SPS
PříspěvekNapsal: stř 12. říj 2011 11:25:51 
Moderátor

Mám věc, kterou nechci rozhodovat sám.
Jedním z hlavních problémů obdobných spolků a konspirativních buněk je vzájemná komunikace. Přestože jsem převzal databázi členů SPS, obsahující i některá telefonní čísla a e-mailové adresy, měl jsem k tomu dlouho odmítavý vztah, navíc naprostá většina těchto historických spojení stejně dávno nefungovala. Ze zásady nechci budovat něco zneužitelného, což třeba databáze s osobními údaji může být (datum narození, rodné číslo apod.). Myslím si ale, že jméno spojené s adresou příliš zneužitelné není, jiná situace je doplnit tyto údaje o funkční mobil a funkční mailovou adresu.
Protože se však ukazuje NEZBYTNÁ NUTNOST mít možnost rychle a levně komunikovat se VŠEMI členy, nezbývá (podle mého názoru), než tuto databázi komunikačních kanálů vytvořit. Ideální situace by byla, kdyby všichni členové pravidelně nebo aspoň navštívili spolkový web, skutečnost je ale zcela jiná.
Nebude to lehká,rychlá a jednoduchá práce tuto databázi zkompletovat, ale jde mi o to, jestli do toho vůbec budou členové chtít jít. Já sám do dnešních dnů mám jenom kolem 100 funkčních adres (telefonů ještě méně) a čas od času stejně některý znefunkční. Situace se ale docela zlepšuje a ustaluje, telefonní čísla i mailové adresy mají řádově delší životnost, což by hodně pomohlo do budoucna.
Pokud by byla k tomuto kroku většinová vůle, byla by šance v závěrečné fázi (u nedosažitelných členů) rozeslat dopis, kde by se o tyto údaje požádalo a spojit to vlastně u obrovské části lidí s výzvou o zaplacení na tento rok, případně znovuobnovení členství. Situace s letošními neplatiči je stále katastrofická, nezájem lidí o členství v SPS je zarážející.

Předmět příspěvku: Re: Databáze členů SPS
PříspěvekNapsal: stř 12. říj 2011 16:45:50 

Ahoj Jirko,

myslíš to tak, že by databáze byla někde uveřejněná, nebo že bys ji měl k dispozici ty jako člověk pověřený evidencí členů? Obávám se, že pokud by byla veřejná, asi by moc lidí pro nebylo. V každém případě mít e-maily nebo případně telefonní čísla členů mi připadá jako nezbytnost, sama jsem se přesvědčila, jak je virtuální komunikace důležitá, když jsem pořádala Povídání o sukulentech. Nebýt těch několika desítek rozeslaných osobních pozvánek, určitě by se informace o akci ke spoustě lidí vůbec nedostala.

Dáša

PříspěvekNapsal: stř 12. říj 2011 17:14:46 
Moderátor

Ahoj Dášo,
samozřejmě, že podmínkou toho nezneužití by bylo velké"utajení" a ochrana těchto dat před poskytnutím třetím osobám. Existovala by celá jenom v jednom exempláři u jednoho člena výboru, odpovědného za právě za komunikaci, Jistou variantou té centrální databáze, kterou vlastně promýšlím úplně od počátku úvah o budoucnosti SPS, je jistá decentralizace určitých aktivit dnešního výboru. V tomto případě vlastně zorganizování určitých "regionálních buněk SPS", které by pak údaje o "svých" členech mohly mít k dispozici, aby právě spolu více komunikovali, více se poznali a mohli třeba i víc spolupracovat.
Ale podstata mé otázky je, jestli vůbec tyto údaje začít střádat a jak to případně zorganizovat.

PříspěvekNapsal: stř 12. říj 2011 17:30:27 

Já jsem pro střádání a myšlenka "regionálních buněk" se mi líbí. Mohlo by to usnadnit práci výboru, urychlit komunikaci a konec konců i přispět k lepší informovanosti v jednotlivých oblastech obou republik. Myslím, že spousta lidí, kteří se sdružují v regionálních kaktusářských a sukulentářských klubech (neřku-li těch úplně "neorganizovaných"), ještě o SPS moc (možná nic) neví.

PříspěvekNapsal: pát 21. říj 2011 19:20:03 
Moderátor

Dášo díky.
Nikoho to nezajímá (dělejte si co chcete, hlavně nechtějte nic zrovna ode mě..). Nechci být pesimista a působit dojmem depresivního šťoury, ale tak tomu tedy necháme volný průběh.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]