Sekce pěstitelů sukulentů - diskuzní fórum

"Kde vůle neschází, cesta se nachází..." aneb podělme se o své zkušenosti, nápady, stesky i radosti v diskuzích, věnovaných všemožným sukulentům.
Právě je pát 13. pro 2019 7:12:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zeširoka
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis 2011 9:19:33 
Administrátor

Díky za rady. FB používám jen velmi, velmi zřídka. Už jsem udělal komunitní podstránku http://facebook.com/sukulenty.sekce. Ta má ale (mimo výhody, že je vidět vše bez přihlášení) zase některé nevýhody - nemá třeba přátele, přes jejichž zdi by se šířily informace o našem profilu. Taky to není úplně to pravé. No, budu zkoušet dál.

PříspěvekNapsal: pát 18. lis 2011 10:00:22 
Moderátor

Tak přece jen po čase nějaké nápady, náměty a náznaky řešení. Propagace je mocná zbraň ale funguje jen mezi těmi, kdo ji uvidí. A v tom to je - náš největší problém je momentálně JINDE! Mně se v podstatě přihlásí průměrně tak 1 nový člen SPS měsíčně sám od sebe (když si najde sám nějaký odkaz, nebo přímo naše stránky), víc se toho "uloví " osobně při akcích nebo návštěvách, ale těch 10-20 nových členů ročně BOHUŽEL stávající problém SPS neřeší. Je to počtově jen náhrada těch, kdo z různých důvodů se členstvím končí. Ale hlavní průšvih jsou "vlažní" až "studení" členové. Ti kterým je to vlastně jedno, jestli zaplatili, jestli dostanou nějaké tiskoviny, jestli odpoví na mail. Ti, kteří vůbec nechodí na náš web ani na fórum. Na které není většinou jiné spojení než adresa a někdy už i nefunkční. Příklad za všechny - po inzerci letošní ročenky na Pavlíčkových IC novinách nepřišla ani jedna platba ani jediný mail ze skupiny neplatičů!!!!! A to má být nejúčinější platforma! Bohužel je těchto lidí stále procentuálně veliké množství. A pak se s něým někde uvivíte, zeptáte se v čem je problém a on členem chce být a členství třeba i zpětně doplatí. Ale znova mi to vychází, že to musí být o tomto osobním styku, ne jen tom virtuálním, třeba facebookovském.
Bohužel mám pro vás špatnou zprávu - už mi to pomalu (ale jistě) začíná být jedno.

PříspěvekNapsal: pát 18. lis 2011 21:01:40 

Jirko jedno ti to určitě není, jinak by jsi o tom nepsal. Ono udržovat základnu za každou cenu nemá význam . Jak už jsem ti řekla osobně, pak to připomíná mrtvou síť MLM. kdy se několik lidí snaží probudit 80% spících členů. A o to nikdo nestojí. Prostě bych to řešila tak, že do stanov bych dala jako podmínku učlenství zapalcený příspěvek. Nezaplatíš, nejseš. Po upomínce nereaguje, tak jej vyřadíme. Ušetříš si tím zbytečné nervování a nahánění lidí na různých akcích a můžeš se věnovat bohulibějším záležitostem.
Uvědomila jsem si jinou věc. Možná by stálo za to, zamyslet se, proč tento stav je. Proč těm lidem nestojí za to být čelny SPS? SPS by mělo být vrcholem sukulentářského dění, každý by si měl považovat že může být členem a hlídat si, aby měl příspěvky uhrazeny. Uznej, že každý mnohem raději pojede do Chrudimi než na akci SPS. Je jasné, že všichni aktivní členové to dělají ve svém volnu a zdarma. Ale tak to funguje všude ve světě.
Možná by to chtělo přestat se tvářit tak nabubřele( Promiň ale SPS na mě tak působí) a více se zaměřit na aktuality na stránkách SPS , častěji psát o novinkách, nejít jenom po špecích nebo rosltinách, které běžní pětitelé doma prostě nemají. A právě ty potřebuješ oslovit, aby se tvořila stabilní základna. Vždyť se podívej na Pavlíčkovi internoetové noviny, to v současné době nemá konkurenci. No a když má Sps svou stránku, tak ji využijte právě na krátké články které informují.
Pak by to chtělo více se zviditelnit po republice. Ono je hezké jednou za rok udělat symposium a co dál.
Jak už jsem řekla, moc se mi líbila akce Povídání o sukulentech v Rakovníku a ti kdo na ni nebyli, mohou jen litovat. Proto jsem se rozhodla pokračovat v tomto kmorním duchu a v únoru uspořádat v únoru Povídání .....u nás, v Roudnici. Nebyl žádný problém získat prostory zdarma, vlastně to klub nebude stát ani korunu, takže vstupné na takovou akci se nebude platit. Kdo chce, ať si přijde poslechnout a když ho to nebude bavit, tak prostě odejde.
Takové akce by se měli podporovat protože ty řeknou nejvíce. Vždyť se to může stát putovní záležitostí, které budou pořádat místní oraganizace za podpory SPS. Nevím ale získat sponsory by nemusel být až takový problém a tím podepřít činnost regionálních skupin.
Omlouvám se, ale musela jsem . Dál už jen info o kytičkách - slibuju

PS: ještě mě napadlo. Můj osobní pohled je, že SPS by mělo mít jedno stabilní místo v republice, kde udělá každoročně velké symposium a ne jezdit po republice s prominutím jako s cirkusem. K tomu velkou burzu, oslovit a pozvat pěstitele a prodejce, nabídnout jim výhodné podmínky. Jak sleduji chrudim, spousta lidí už odmítá jezdit, protože je tam k nehnutí. Toho by možná stálo za to využít a udělat si pouze sukulentářskou burzu a oslovit i zahraničí.

PříspěvekNapsal: pát 18. lis 2011 21:30:38 

Mám radost, že jsme někoho inspirovali a samozřejmě se na únorové setkání moc těším. Vlastně mě hrozně překvapilo, že mě samotnou nenapadlo uspořádat nějakou akci v sukulentářské okurkové sezóně, kdy nikdo nemusí lítat kolem kytek a může si v klidu přijet popovídat.
Jirko, prosím tě, neztrácej s SPS trpělivost. Vím, že to je těžké, taky patřím k lidem, co se nadchnou pro věc, a tak vím, jaké je to zklamání, když máš pocit, že děláš "marnou" práci. Snad se to nikoho nedotkne, když řeknu, že jste s Radkou největší tahouni SPS, když to začne být jedno vám, jsme víte kde ...

PříspěvekNapsal: sob 19. lis 2011 13:18:16 

Jirko: nevím co Ti na to říct. Ale, chápu Tě! Někdy to opravdu musí být ubíjející, nudné. Člověk se snaží, píše, organizuje a výsledky nikde. :(
Chápu to.

Já osobně mám třeba velmi rád Vaše ZelenéListy, přečtu každý Váš článek, ale ve většině případů nemám eventualně co napsat do komentáře...
Asi by se mé komentáře jen opakovaly. Někdy jsou články zcela mimo můj záběr, ale přesto cítím, že bych měl reagovat.
Ale, jako většina z nás, nezajímám se o vše.

Situace je prostě taková, že my, jako "ryzí" sukulentáři si nemůžeme až tak moc fandit co se členské základny týká. Nejsme kaktusáři.
Může to být smutné ale je to tak. Nemám žádné iluze o tom, že by se do budoucnosti počty členů SPS nějak radikálně zvyšovaly.
Osobně nemám recept, jak s touto situací něco zásadního provést.

Snad jako srovnání - pokud si opravdu myslíte, že situace/aktivita členů na Forech o kaktusech/sukulentech v jiných zemích je nějak zásadně odlišná, jste na omylu.
Země, které mají světový jazyk angličtinu (US, UK) těží ze současné rozšířenosti jazyka. jejich Fora o sukulentech jsou zdaleka nejnavštěvovanější.
Aktivita na jejich forech podle toho taky vypadá. Můžete zde vidět příspěvky z celého světa.
Ale opět, ryzí sukulentářské Fora jsou co se příspěvků týče jen o málo využívanější a to stále mluvíme o zemích s 60 mil. lidmi a více.
Podobné je to i na německy mluvících forech. Opět, několikanásobek německy mluvících ve světě.
Nebýt kaktusářů, i na těchto Forech by aktivita jinak byla malá.

Neznám čísla aktivních členů třeba britské BCSS nebo americké CSSA. Tyto organizace ale mají zcela zjevnou výhodu v tom, že jsou pro anglicky mluvící/píšící.
Před rokem nebo dvěma, mi S.Brack na omluvu, že se objednávka zpozdí psal, že je to kvůli neskutečně vzrůstající popularitě sukulentů v Číně. Nestíhal zpracovávat objednávky semen z Číny.
Kde si myslíte, že budou tito chodit pro rozumy? Česky se zcela jistě učit nebudou.

Přesto všechno, troufnul bych si říct, že celkově a ve srovnání na počet obyvatel a na okrajový jazyk na tom nejsme až tak zle.

PříspěvekNapsal: sob 26. lis 2011 14:15:25 

Pozerám že sa tu dosť už popísalo. Súhlasím hlavne s gasha a pepa. No mal by som vec možno na menšie zamyslenie spojené zo spomínaním využívaním stránky SPS. Bol by som za zredizajnovanie stránok a zmodernizovanie,aby bola stránka príjemnejšia pre používateľa. Mne dosť vadia prvky stránky ako aj rozloženie a farebnosť. "Portálovejšie" riešenie by nebolo na škodu a ako napísala gasha,narvať tam aj články o normal rastlinách nielen o špekoch,o ktorých sa dá hádam iba snívať. Resp. pre väčšinu ľudí sú ťažko alebo ťahšie zohnateľné.

Ďalšia vec logo. Chápem že je od začiatku SPS,ale tiež by už potrebovalo prerábku aby bolo ľahko zapamätateľné. Takto je tam iba "burinka" ktorá bežnejšiemu človeku nič nepovie a určiťe si nan po pár dňoch ani nespomenie.

Spísané v skratke čo by trebalo spraviť:
1. predajno výstavnú burzu,pozvať predajcov zo zahraničia...samozrejme spojené s prednáškami (aspoň raz za rok,ideálne 2x)
2. vyhodiť neplatičov,hneď po urgovaní (bez odozvy) o zaplatenie členského...neide predsa o množstvo neaktívnych členov,radšej menšia základňa ktorá sa zaujíma o tento koníček
3. spracovať lepšie stránky,logo a adenium po grafickej stránke
4. v prípade že fakt bude veľa neplatičov tak proste prejsť na adenium v elektronickej podobe.Nieje normálne a ani únosné ťahat adenium z vlastného vrecka.

Dúfam že moj príspevok nebol príliš od veci. Čo sa týka členov ktorý veľmi neprispievajú do fóra. Myslím si že proste nemajú prispieť ničim čo by stálo za debatu alebo, nemajú dosť skúseností aby mohli niekomu poradiť. Radím sa medzi začiatočníkov a teda radšej si fórum prečítam bez reagovania. Moje skúsenosti sú zatiaľ typu "objavil som ameriku". K stránke,logu a časopisu by som vedel toho popísať viac,ale to je skôr debata na email.

PříspěvekNapsal: sob 26. lis 2011 21:19:16 

No vidim a čitam že sa v SPS deje niečo čo by som nerád :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ...že sa to všetko rozpadne....JJa by som navrhol, ako už to bolo myslim spominane aby sa tislo len tolko vytiskov Adenii maxtolko , kolko je platiacich členov...je tu ale zadrhel .Čo s členmi ktorí prídu dodatočne po vytisku....hm ale tu by už mohla byť cena výtisku trochu iná ako pre člena ktorý už členske zaplatil...a ponukať Adenium aj do verejnych sieti myslim novinove stánky pošty a podobne za inú cenu!!! Viete kolko ludi sa ma pýta ,ked si čítam napr Adenium ,alebo Kaktusy či ETCečko v čakarni ,že kde si môžu kúpiť taký časopis s takými peknými kaktusami alebo sukulentami???no v prdeli přeci !!si poviem v duchu a nahlas poviem nikde!!!! lebo je to pravda :evil: :evil: :evil: obyčajný človek si nemôže žiaden takýto časopis či to je kaktusarsky ,alebo náš sukulentarsky kupiť volne nikde ....Ja viem že sa ozvete ,kto kde a ako to bude distribuovať,nosiť do stankou a podobne...ale treba osloviť aj tento okruh ludí a ja si myslim že to ten je najsilnejší :idea: :idea: :geek: :geek: :geek: .....ked chodim po jarmokoch aby som predal nejake prebytky,lebo naša slávna obchodná sieť od slovenských pestovateľov nič nevykupuje so slovami ,nemame miesto ,to nikto nepozná,mne do zahynie bla bla bla :( ......houbelec dámy a pánové....10 rokov po sebe som robil samostatne výstavy pod názvom Sukulentný svet v Košiciach len ja sám 1 osoba :o :o :o :o raz do roka asi po dobu 14 -20dní a tam som pochopil že ludia nevedia čo su to sukulenty a je ich mnoho, ktorí by ich chceli mať doma,ale kupia si holandana zo superobchodoch ,ktoré ich kupuju na kilaá a samozrejme im to zahynie :lol: :lol: :lol: no nie stále :shock: :shock: :shock: prežije aj rok či dva...aj to som bol v klube našom ,len označovany posmešne že som podnikateľ a veľkopredajca a pod.v našom košickom klube som sám ......ostatní si to aj /jeden dvaja/prečítaju ked Adenium prinesiem na schôdzu ,ostatných to nezaujíma je to pre nich brak zeleninársky,ale na výstavách najviac propaguju a predávaju sukulenty ,lebo tie idú.....ale su kaktusári...z našej zakladne asi tak 30 platiacich členov prídu na výstavu tak 3 -4 ...proste maju ine starosti....my musime osloviť nových ludí ,ktorí bažia po pestovateľských vedomostiach a tie dostanu na výstavach a v šasakoch....na inetrnete na googlisu niekedy dezinformacie.....dalej socialne siete!!!sú veľmi silné ,preto som aj ja vytvoril na facebooku skupinu pod nazvom bogoflor ,pestovanie sukulentov rady atd...existuju tam aj ine skupiny,conophytum a lithops , catus and suculents,kaudex a podobne ,neverili by ste ake su tam debaty....cez facebook som spoznal veľa sukulentárov z celej Europy a aj z Thajska ,Azie či USA ,preo je tu ne mieste návrh na anglický či iný preklad to je jedno aj do madarčiny ,polštiny či hebrejčiny tam,kde sa predá,treba hľadať prekladatelov ,isto sa nájdu....no dajako som sa rozpísal, :) :) dnes som dopisal príspevok do Atlasu sukulentov samozrejme o adrach a idem si pozrie Narniu .....tak sa majte ...a v pondelok idem poslať Janke peniaze za členske ...dúfam že nezabudnem :shock: :shock: :shock: :shock:
adromischus filicaulis sp RSA 97
Obrázek

http://sukulenty-bogoflor.eshop-zdarma.cz
http://www.bogoflor.sk
http://bogo007.blog.cz

PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 9:22:51 
Moderátor

Tak mne tak napadá, co takle přijímout Bogovu myšlenku.
Tisk časopisu jen v počtu členů, kteřá zaplatili. Pro další bude k dispozici jen verze na CD (menší fotky, text prostý). Šlo by to?
J.

PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 10:42:16 
Moderátor

Ahoj LIDI!
Možná, že už by se ta rubrika mohla jmenovat spíš "Dodaleka". Všichni diskutující vlastně ví, že to není o minulosti a ani moc o přítomnosti (o aktuálních problémech) ale hlavně o budoucnosti. Jestli má dnes SPS smysl a když ano, tak v jaké podobě.
Jsem rád (a to jsem vlastně vždycky věděl), že v SPS existuje zdravé jádro lidí, kteří chtějí tenhle spolek udržet nejen pro sebe ale i pro ostatní a hlavně pro ty úplně nové, sukulenty objevující a se sukulenty začínající. Přece jen jen ta naše diskuse skvělá věc - není to přímo ten pravý Brainstorming, ale názorů, nápadů, námětů a případných řešení už tu zaznělo hodně (kéž by přišly ještě i další). Protože jen z té hromady řešení může něco vzniknout.
Je totiž (aspoň podle mne) jasné, že blížící se krizi SPS nejde vyřešit jedním velkým chytrým nápadem, ale více drobnými zlepšeními, u kterých se dopředu třeba ani nebude vědět, jestli opravdu zaberou. Ale nezabere jeden nápad, zabere druhý. A tyhle opatření nemohou vzejít z jedné nebo dvou hlav, ale nejlépe "z lidu".
Proto prosím: přemýšlejte-diskutujte-inspirujte se navzájem-a třeba se i přete, ale hlavně ukažte, že to celé má ještě smysl a existuje nějaké (bohužel hlavně ekonomické) řešení.
DÍKY.

PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 13:46:00 

A mohou se zapojit i nečlenové SPS :?: :lol:

PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 14:21:43 
Moderátor

...že váháš! Berem každý dobrý nápad a možná, že "zvenku" jich může přijít víc než "zevnitř".
Navíc dost možná, že ona klasická hra na: organizaci, stanovy, členství, předsedu, příspěvky atd... (ze kterých leckomu běhá mráz po zádech) v případě víc virtuálního sdružení by vůbec nebyla potřeba.

PříspěvekNapsal: ned 27. lis 2011 19:05:37 

samozrejme že sa zapajajte aj nečlenovia ,hlavná vec že nám vnuknete nejaku myšlienku ,ako podotkol Jirko...len jedna otázka Jefroy ,prečo nie si už členom???? tých 180kč alebo 6,50 € každý z nás preje a prepije za jedno posedenie v hospode alebo v reštike,však sú to 3 krabičky sk.....ch cigariet!!!!!tak o čo ide??? ku..a , o tu námahu previesť prevod na učet ??? :o :o :o alebo cesta na poštu a zaplatiť šek,len mi nezačnite plakať ,,ja mam iné starosti,ja mam choru tetku,ja nemam času mam ine priority,, bla bala bla to mam aj ja :evil: :evil: :evil: :evil: a dosť veľké mám velký pozemok,dom kde kurim drevom!!!,zvierata,barany,psa,mačky,sliepky,skleník,/cca2000rastlin /ženu ,deti,vnučata,terarijne a akvarijne zvierata,muziku /som aktývny muzikant /,a ešte aj prispievam a píšem do časakoch,tak Vas milánkovia do predu od toho odrádzam :) :) :) ...pokial fakt chceme aby spolok fungoval ako má ,tak platme kurnik šopa!!!! lebo ten časak fakt stratíme a čo budem na,, trone,, ráno čítať??? mám tam dobru kopku ešte starých Adenií čierobielomodrých ktoré čítam dookola odzadu aj s predu.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak len smelo do toho !!!! Nečlenovia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: p.s. Jefroi Ty to neber doslova Ty makaš na iných veciach......
trojprdelka...... :shock: :shock: :shock: :shock:
Obrázek

PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2011 12:41:53 
Moderátor

Přeposílám jednu příspěvek do diskuse, který mi přišel na soukromou mailovou adresu:

Ahoj,
s placem jsem si precetl clanky o financni situaci sps zpusobene skoro polovinou neplaticich clenu!
Jsem toho nazoru,ze lide jsou veskrze hovada a jen nafuka by si myslel,ze sukulentari jsou nejaka lepsi kasta. Opravdu Jirko,jak vidno nejsou.
Clenstvi je dobrovolne,ale stanovy musi byt realisticke,ne idealisticke. Zakon,vyhlaska atd bez sankce je jak znamo k nicemu. Proboha,bavime se o
150 kc,coz je mene nez promile prumerneho rocniho prijmu,a to,ze nekdo vcas,ci vubec nezaplati neni mozne omlouvat zapometlivosti. Je to jen a
pouze ignorance a HRUBA NEUCTA K VASI PRACI PRO CASOPIS. Muj plat je podprumerny,ale klidne bych dal 600 kc za tri-ctyrnasobny pocet stran.
Tedy konkretni navrhy:
1) i ja jsem liny a nechce se mi kazdy rok zjistovat,jaky typ slozenky je treba,pak ji marne doma hledat,vypisovat
atd.To je myslim HLAVNI DUVOD NEPLATICSTVI. U nas predseda vklada do 4.cisla Kaktusu slozenku s predtistenyma adresama,bez castky. Taky me nebavi
davat 25 kc,nebo kolik to bude,poste. Chtel jsem to zaplatit na pristi rok na srpnovem setkani,ci v Chrudimi,ale nechteli jste-ze by se vam to pletlo.
Prosimte,jde jen o sloupecek navic v seznamu a kdybyste ho meli dle abecedy a ne dle cisla registrace,ktere skoro nikdo nevi,usetrili byste si hodne
casu a prace.
2) neni treba zdrazovat,ale jen pro ty,kteri zaplati do 31.3. To se da proboha stihnout i s prstem v ... (kvetinaci). Od dubna nemilosrdne za 250. Kdyz tento celkem bezny zpusob zavedes,mnohem vic lidi zaplati vcas,na dalsich se vydela a to jiste vyrovna pocet pripadnych odpadliku. At uz ma dotycny treba kaudexy jak melouny,neni clenstvi hoden.
3) listina neplaticu zverejnena v dubnu na strankach sps a zeleninovych listech. Zadne ohledy na "lumpy"! Zapomeli? Tedy pripominka! A mozna pak i od
tech,co si tvoje Seznamy prectou. Primlouval bych se i za uvedeni jejich telefonu a mailu. Po zaplaceni onech 250 by se jmeno hned smazalo. Take
pozitivni motivace-ceznam prikladnych lednovych platcu by neskodila-konecne bych byl nekdy za neco pochvalen.
4) exkluzivni limitovana minitombola na srpnovem setkani: 3 dekorativni sukulenty po cca 200 kc (a treba lonska Adenia) a 30 losu po 50 kc. Na viditelnem miste s aktivnim prodejcem a velkym vysvetlujicim textem o spatnem stavu nasich financi a jeho pricinach. Osvetova spolecenska zalezitost. Kazdy by se stydel 1 los nekoupit,vzdyt za cestu,obed a kytky da mnohem vic. Darci rostlin dostanou zaplaceno a skoro 1 000 pribude do kasy. (V Chrudimi "rozdaval" doktor Ryba obrovske pachypodum a meduzovitou euphorbii jak pecen chleba po 150 pro nedostatek mista.)S tim trochu souvisi i navrh na regionalni setkavani. Organizatori uz pochopili,ze ucast Cechů na Slovensku by byla miziva,i Morava je na povazenou. Je sice hezke mluvit o soudrznosti,ale cena (nekolikanasobne
prevysujici onech 150 ) a doba dopravy proste odrazuji.
5) pri 350ti clenech snizit naklad z 500 na 400 ks. Pokud to nemate na propagaci ??? - nevim
6) propagace a sponzori. Tady zadne napady nemam. Je na kazdem,aby pouvazoval,ma-li nejake zname ci kontakty v mediich,prosperujicich firmach,ci mafiich. Vzdyt,co je pro ne 5 - 10 000. (kdo zna mafiana ci starostu at jeho decku podstrci pekny sukulent)
Neboj se pritvrdit. Sice ti budou rikat "Plzensky Pinochet",ale sps bude vzkvetat.
p.s. ja se o situaci dozvedel ted,kdyz jsem poprve za 2 roky,co mam net cetl diskusi na strankach sps. A mnozi ani net nemaji. Tyhle zasadni informace,ze je treba platit do brezna a ne az v Chrudimi,protoze se predem plati tiskarne, mnozi nevi a ani o tom nehloubaji. To by melo byt velkym pismem v Adeniu,at uz vytistene,ci na vlozenem letaku spolu s tou predtistenou slozenkou.
Drzim nam palce Ota M.

PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2011 13:27:05 

No niečo na tom je ....treba porozmýšľať su tam dobre nápady hoci to niekomu nebude po chuti ale ať ;) ;) možno to zapôsobí pozitívne.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
adro alstonii :
Obrázek

PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2011 14:37:06 

Souhlasím s tím, že většina lidí možná neví, že je potřeba zaplatit na začátku roku. Nedávno jsem o tom mluvila s kolegy z rakovnického spolku a byli překvapení. Měli za to, že v Chrudimi to stačí, a vzhledem k tomu, že to je pro ně pohodlnější, víc neřešili. Taky nevěděli o tom, že se dá platit víc než oněch 150 Kč. Pokud se nepletu, psalo se o tom v informačním letáčku, který se vkládá do Adenia, ale asi ta informace zapadla.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]